فرایند طراحی فضای سبز ویلا


به منظور برنامه ریزی، طراحی و سازمان دهی منظر و مدیریت محیط، طراحی فضای سبز با ایده های بصری انجام میگیرد. جهت طراحی فضای سبز همکاری رشته های معماری، عمران و برنامه ریزی شهری، برای حفظ محیط زیست موثر است که در فراهم کردن رفاه انسان و سلامتی نقش به سزایی دارند.

هدف اصلی کارشناسان فضای سبز شرکت سلامت محور (Hepico) تغییر شکل پدیده هاست، به گونه ای که کیفیت منابع و محیط زیست از بین نرود.

یک ویلا با طراحی فضای سبز زیبا و صدای دلنواز آب میتواند مناسبترین مکان برای استراحت های بین هفته و آخر هفته پر مشغله باشد.طراحی فضای سبز در مقیاس های کوچک ، باید مبتنی بر زیبایی- راحتی- صرفه اقتصادی  و دوام باشد.هر فضای سبزی جزئی از منظر شهر محسوب میشود و از این نظر حائز اهمیت است .

محوطه سازی فضای سبز ویلا

نخستین پرسش ما باید در مورد میزان یکپارچگی و هماهنگی مورد نظر شما با فضای داخلی و محوطه ویلا باشد. به این گونه که هماهنگی محوطه با سبک درون خانه اصلی ترین موضوع میباشد. جا و نحوه قرارگیری درختان میتواند برای ایجاد سایه، تعدیل دما و کاهش انرژی مصرفی برای ومتعادل سازی دما کمک کند.

استفاده موثر از عناصر طبیعی و وحدت آنها موضوع را به بیننده انتقال میدهد. وحدت با اجرای یک طرح به طور منظم در یک چشم انداز از طریق کاشت انبوه یا تکرار به دست می آید، که مربوط به تصویر کلی یک چشم انداز است.

یکی دیگر از مقوله ها تناسب میباشد به منظور اندازه اجزای فردی یا گروهی در یک چشم انداز هماهنگ با منظره باشد. المان ها، طراحی انواع مبلمان های فضای سبز و زمین های بازی همه عناصر لازم در طراحی فضای سبز هستند.چمن، گلها، درختان، سنگ هاس تزئینی، موزاییک کاری مسیرها، باکسهای کاشت گل، آبنماهای مصنوعی و استخر، چراغ و نور پردازی محوطه، از جمله عناصر پر کاربرد ویلا میباشد.

ایجاد یک نقطه مرکزی در محوطه ویلا میتواند فضا را منظم تر جلوه دهد با به کارگیری آبنماها و کلبه های کوچک و برکه ها و آلاچیق ها میتوانیم یک نقطه متمرکز را ایجاد کنیم و به کار گرفتن خطوط مستقیمی که به نقطه متمرکز منتهی میشود نکته ای است که فضا را بزرگتر جلوه میدهد.

گیاه بامبو میتواند راهی عالی جهت ایجاد دیوار سبز برای باغتان باشد این گیاه خیلی سریع رشد میکند و پوشش خوبی به حساب می آید. رنگ و بافت فضای محوطه باید متناسب با پوشش گیاهی و مصالح کاربردی باشد.

مثلاً رنگ های شاد و پر انرژی برای زمین های بازی و رنگ های آرام بخش برای فضای نشیمن و آلاچیق ها و رنگ های روشن در فضای ورودی باغ ، تا فضا بزرگتر و زیباتر جلوه کند.

وظیفه شرکت hepico محافظت از آنچه فرزندان ما سزاوار است.

قبل از اینکه تنهایی سعی کنید، خدمات ما را امتحان کنید.

مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده پیج اینستاگرام ما